Podcasts

Listen on:

Rozhovory o inovacích - Jsme české softwarové studio, specializujeme se na tvorbu digitálních produktů a pomáháme firmám inovovat. A rádi naše zkušenosti s inovacemi sdílíme. Bez zbytečných řečí, do hloubky a na rovinu.

18
Svět BankID: Zjistěte všechno, co potřebujete o BankID vědět, než ho budete implementovat, záznam semináře

“Na BankID je skvělé, že vám umožní se podívat na fungování vašeho byznys modelu z jiné perspektivy a třeba i s jeho pomocí vylepšit a zefektivnit interní procesy,” říká Vratislav Kalenda z Appliftingu ve speciálním díle našeho podcastu. Tentokrát jsme ho pojali trochu jinak - jako zvukový záznam ze semináře, který jsme pořádali spolu s Bankovní identitou. Zjistíte vše o zabezpečení, mechanismu přihlášení nebo zda je pro vaši firmu BankID dobrou volbou.

Loading podcast...
17
EN) Martin Srb: Find out if there is market interest in your product and then start building it

“Some time ago, we were asked to share our internal snack management solution, and that was the starting point for its transformation into a commercial product,” says Martin Srb about the reasons for creating Applifting’s first in-house product. The Fridge app helps companies and teams to manage snack bars easily and effortlessly. Learn more about the product work or the controversial fake door method we decided to use.

Loading podcast...
16
Jan Minárik: Jak peníze od investora ovlivní fungování vašeho startupu

“Musíte přesvědčit ostatní, že váš nápad vede k úspěšnému byznysu. A to nejde udělat úplně zadarmo,” říká v dalším díle našeho podcastu Honza Minárik, expert na produktový vývoj. Dozvíte se třeba to, jaké možnosti investování do tvorby produktu startupy mají, jak získat investici nebo jak vstup investora mění kritéria úspěchu celého byznysu.

Loading podcast...
15
SvetBankID.cz: Bezpečnost BankID

Jak BankID zpracovává uživatelská data a jaké šifrování používá? V této sérii se dozvíte všechno, co jste kdy chtěli vědět o BankID, ale báli jste se zeptat. A to přímo od těch nejpovolanějších - solution architekta BankID Petra Michalíka a Vráti Kalendy z Appliftingu, který za BankID stojí po implementační stránce.

Vše o BankID najdete na www.svetbankid.cz

Loading podcast...
14
SvetBankID.cz: BankID a použité technologie

V dalším rozhovoru vám Vráťa s Petrem vysvětlí, proč zvolili framework OpenID Connect a jak zajistili škálování.

V této sérii se dozvíte všechno, co jste kdy chtěli vědět o BankID, ale báli jste se zeptat. A to přímo od těch nejpovolanějších - solution architekta BankID Petra Michalíka a Vráti Kalendy z Appliftingu, který za BankID stojí po implementační stránce.

Vše o BankID najdete na www.svetbankid.cz

Loading podcast...
13
SvetBankID.cz: Jak implementovat BankID

Co všechno integrace BankID obnáší? V této sérii se dozvíte všechno, co jste kdy chtěli vědět o BankID, ale báli jste se zeptat. A to přímo od těch nejpovolanějších - solution architekta BankID Petra Michalíka a Vráti Kalendy z Appliftingu, který za BankID stojí po implementační stránce.

Vše o BankID najdete na www.svetbankid.cz

Loading podcast...
12
SvetBankID.cz: Seznamte se s BankID

Co vlastně je BankID? Jaké výhody přináší lidem i firmám? V této sérii se dozvíte všechno, co jste kdy chtěli vědět o BankID, ale báli jste se zeptat. A to přímo od těch nejpovolanějších - solution architekta BankID Petra Michalíka a Vráti Kalendy z Appliftingu, který za BankID stojí po implementační stránce.

Vše o BankID najdete na www.svetbankid.cz

Loading podcast...
11
Vratislav Kalenda: Fungování organizací a spirální dynamika

“Od začátku jsme věděli, že chceme budovat svobodnou firmu, což je předstupeň těch tyrkysových, mezi které chceme patřit,” komentuje vývoj organizací od červených až po tyrkysové Vráťa Kalenda, jeden ze zakladatelů Appliftingu. V dalším díle podcastu se věnujeme tématu spirální dynamiky a jejího vlivu na fungování společnosti.

Loading podcast...
10
Roman Vuchtrl: Co je Lean canvas a jak s ním pracovat

“Lean canvas vznikl jako jednostránková alternativa klasického byznys plánu,” popisuje jeden z důležitých nástrojů pro začínající firmy a startupy Roman Vuchtrl, náš produktový guru. V dalším díle podcastu si s ním povídáme o tom, k čemu Lean canvas slouží a jak ho krok za krokem správně vyplnit.

Loading podcast...
09
Filip Kirschner: Jak dávat a přijímat zpětnou vazbu

“Zpětná vazba je jedním ze základních stavebních kamenů Appliftingu,” říká Filip Kirschner, jeden z jeho zakladatelů. V dalším díle našeho podcastu vysvětluje, co stálo za vznikem příruček pro usnadnění udílení a přijímání zpětné vazby a jak se s ní u nás pracuje.

Loading podcast...
08
Prokop Simek: Tribalizace Appliftingu

"Zjistili jsme, že klientům přinášíme i jinou přidanou hodnotu jinou než jen software. Cenili si nás pro dobrou spolupráci i proto, že jsme jim pomohli nastavit DevOps prostředí nebo zlepšili komunikaci v týmu,” popisuje genezi DX Heroes jejich spoluzakladatel Prokop Simek. Poslechněte si další díl našeho podcastu a zjistíte jak a proč vznikl v Appliftingu první tribe.

Loading podcast...
07
Prokop Simek: Co je developer experience a jak může prospět digitálnímu produktu

“Developer experience popisuje, jaký mají vývojáři zážitek z práce nebo z používání různých nástrojů,” vysvětluje Prokop Simek, jeden ze zakladatelů DX Heroes a zároveň jeden z prvních Applifterů. V dalším díle podcastu si povídáme o vývojářské zkušenosti a jejím vlivu na motivaci i produkt.

Loading podcast...
06
Jan Hauser: Jak na mobilní vývoj

“Když se srovnává hybridní technologie s nativní, tak se hodně řeší performance aplikace,” říká o mobilním vývoji šéf naší londýnské pobočky Jan Hauser. V dalším díle našeho podcastu se dozvíte, proč mobilní vývoj probíhá, která technologie je lepší nebo proč je dražší než web.

Loading podcast...
05
Filip Kirschner: Jak funguje svobodná firma

„Nejde o to, aby firma měla maximální zisk, ale abychom se cítili dobře,” popisuje jeden ze zakladatelů, na jakých principech Applifting stojí. V dalším díle našeho podcastu si s Filipem povídáme o tom, co jsou tyrkysové firmy a proč se s Váťou rozhodli jít tímto směrem.

Loading podcast...
04
Jan Minárik: Kde hledat inspiraci

“Hledal jsem odpovědi, jak to dělat líp, než to děláme,” popisuje náš produktový expert Honza Minárik svou cestu za informacemi a vzděláváním. V dalším díle našeho podcastu zjistíte, jaké úspěšné osobnosti sleduje, proč má rád metodu jobs to be done a jaké knihy ho inspirovaly.

Loading podcast...
03
Martin Srb: Inovovat může každý, stačí správný přístup

“Být originální a inovativní není nic, co by nemohl dělat každý. Je to technika, která se dá naučit,” říká Martin Srb v našem dalším díle podcastu, v němž jsme se zaměřili právě na inovace. Dozvíte se, jak k nim přistupovat a pracovat s nimi, aby z nich vznikly úspěšné produkty. 

Potřebujete poradit s vývojem digitálních produktů? Zamluvte si 20 minutový hovor s Martinem na bitly.com/call-martin-srb

Loading podcast...
02
Roman Vuchtrl: Proč je potřeba validovat nápady

”Je potřeba řešit ne důsledky problému, ale jeho příčiny,” říká Roman Vuchtrl v druhém ze série našich podcastů na téma produktový vývoj. Poslechněte si, jak se k této specializaci dostal, co ho na práci nejvíc baví nebo proč je validace jeho nejoblíbenější fází vývoje.

Loading podcast...
01
Jan Minárik: Lidé mají tendenci přeceňovat životaschopnost vlastního nápadu

”Je hrozně jednoduché zvalidovat, že něco nefunguje, až je hrozně hloupé to neudělat,” říká v našem podcastu o produktovém vývoji Honza Minárik. Dozvíte se také, proč je super používat lean canvas nebo jak správně sbírat zpětnou vazbu a pracovat s ní.

Loading podcast...